Один з важливих етапів облаштування санвузла – вибір та встановлення раковини у ванній кімнаті. У сантехнічних гіпермаркетах представлений великий вибір раковин різної конфігурації, що дозволяє підібрати варіант для ванних кімнат, оформлених у різних стилях. У статті розглянемо як демонтувати стару раковину, основні види нових приладів та нюанси монтажу залежно від конструктивних особливостей.


Демонтаж старої раковини

Демонтаж старого обладнання у такій послідовності:

  • перекривається гаряча та холодна вода.
  • відкручуються гайки з'єднувальних шлангів змішувача від підводних водопровідних труб.
  • знімається сифон: для цього відкручуються гайки, після чого він легко від'єднується від умивальника та підведення каналізації.

Звільнена від комунікацій раковина знімається. Порядок демонтажу залежить від того, як закріплено чашу. Якщо вона тримається на болтах – їх потрібно відкрутити. Трапляються ситуації, коли вона встановлена на зварний металевий каркас, який вмурований у стіну. У цьому випадку зрізаємо його болгаркою.

Не зважаючи на той факт, що подача води перекривається запірною арматурою, її залишки все одно витікають із труб та сифону. Рекомендується заздалегідь підстелити ганчірку чи підставити таз.

Оптимальна висота для встановлення раковини

Згідно з нормативними документами, рекомендується висота встановлення раковини: до верхнього краю борту мийок та умивальників 800– 850 мм. Така відстань вважається універсальною, оскільки підходить для людей із різним зростом. Саме на цьому рівні повинно проводитися встановлення раковин у новобудовах.

Але при самостійному монтажі сантехнічних приладів можна відійти від запропонованих характеристик, і враховувати антропометричні параметри сім'ї. Так, якщо всі члени родини мають високий зріст, зручніше буде встановлення раковини трохи вище (860-930 мм), а при низькому зрості умивальник трохи опустити.

Зверніть увагу! Якщо площа ванної кімнати дозволяє, то для дітей бажано встановити окремий умивальник на висоті 400-600 мм.

Висота установки дзеркала залежить від його розмірів та форми. Головне правило, яке при цьому враховується – воно має забезпечувати максимальний огляд та комфорт під час експлуатації.

Встановлення раковини на п'єдесталі

Один із найпоширеніших видів раковин, що встановлюються не тільки в хрущовках, а й у сучасних новобудовах. Класичний тип такого умивальника часто називають "тюльпан". Більш сучасні моделі можуть мати п'єдестал різної конфігурації, наприклад, у вигляді колони або вази.

Основні переваги встановлення цього типу раковини – п'єдестал підтримує чашу, беручи на себе основне навантаження, а також приховує комунікації – сифон та водопровідне підведення. До негативу відносимо необхідність встановлення раковини чаші на фіксованій висоті, яка визначається висотою підтримувальної ніжки.

Яке обладнання треба мати

Тому, що цей вид мийки застосовується найчастіше, на прикладі її монтажу розглянемо, як проводиться встановлення раковини у ванній кімнаті.

Для роботи будуть потрібні наступні інструменти:

  • перфоратор або ударний дриль;
  • набір ключів та викруток;
  • герметик;
  • рулетка та рівень;
  • набір кріплень і сифон (найчастіше йдуть у комплекті з раковиною) та змішувач, який необхідно придбати окремо.

У наступних статтях розкажемо як безпосередньо виконувати встановлення раковин різних типів.

Порада! Якщо потрібне встановлення раковини у Львові – телефонуйте до нас: (098) 179 83 93. Досвідчені фахівці виконають установку раковини, монтаж ванної. Також здійснюємо професійне прочищення каналізації, встановлюємо опалення, проводимо гідроізоляційні роботи.