Якщо профілактичні заходи марні, і не вдалося запобігти утворенню пробок, необхідно очищення каналізації у приватному будинку.


Щоб прочистити каналізаційні труби в будинку існують ефективні методи:

  • термічні,
  • механічні,
  • хімічні,
  • гідродинамічний,
  • пневматичний.

Кожен з них має свої характеристики та підходи, щоб ліквідувати причини закорковування каналізаційної системи. Допускається поєднання методів, особливо якщо серйозні проблеми. Коли необхідно знайти спосіб, як гарантовано прочистити каналізаційні труби у будинку.

Використання гарячої рідини

Найчастіше мильні відкладення збираються у трубопроводах ванних кімнат та санвузлів. Ви можете впоратися з ними, якщо промивати каналізацію нагрітою водою, в яку для збільшення результативності додається сода. У цьому випадку особливих турбот забруднення не викликає.

Необхідно лише враховувати, що до того, як прочистити труби каналізації в приватному будинку гарячою водою, приготувати треба мінімум декілька десятків літрів рідини. Аналогічно можна розібратися з жиром на кухонній сантехніці.

Коли немає жодної можливості чи бажання розібрати трубопровід, щоб наблизитися до проблемної області, можна запустити потік рідини шлангом.

Механічне очищення каналізації

Якщо промивання не дає потрібний ефект, прийшов час застосувати вантуз. Але спочатку впевнитися, що всі інші отвори в системі щільно закриті.

Якщо і це виявилося марним, з усіх пристроїв, які можете використати, щоб прочистити каналізаційні труби вдома, краще узяти сантехнічний дріт (читайте: "Чистка каналізації сантехнічним тросом").

Розібратися з ним без напарника важко, тому доведеться викликати сантехніка, або попросити у когось допомоги. З усіх способів, як самостійно прочистити каналізаційні труби в будинку, цей є найскладнішим. З ним слід познайомитися до початку роботи.

Сантехнічні троси різні, відрізняються своїми характеристиками, включаючи:

  • розмір − довжина та діаметр;
  • зовнішній вигляд − кабель або скручена пружина;
  • наявність додаткових пристроїв − з кінчиками (кулі, спіралі), або без них.

Якщо, приймаючи рішення, як прочистити каналізаційні труби в приватному будинку, вибирається кабель зі спіралями, то майте на увазі, що він успішно закручується у засмічення і часто витягує корок. Своєю чергою, дріт з кулею використовується найчастіше, щоб просунути засмічення далі, після попереднього розбиття на кілька частин.

Також у розпорядженні спеціалістів є насадка у вигляді коронки або фризи. Вона надягається на пристрій і може розрізати пробку. Обертальні рухи виконувати надзвичайно обережно, особливо якщо трубопровід пластиковий.

Не слід забувати, що сантехнічний дріт не проходить через повороти під прямим кутом і сифонами. Тому він повинен вводитися через місце під’єднання сантехнічного приладу до зливної системи, або спеціальні ревізії, які встановлені на каналізаційних трубах. Такі, як трійник з гвинтовою пробкою.

Якщо пристрій має невеликий діаметр порівняно з поперечним розрізом труби, то він проходить через повороти 90 градусів. Але буде відчуття, що трос сантехнічний упирається у щось тверде. Далі, подолавши поворот, він почне вільно рухатися.

Якщо дріт вибраний як інструмент, щоб прочистити труби каналізації, слід діяти поетапно:

  1. Пристрій розгортається і вводиться у відповідний отвір у каналізаційній мережі.

  2. Проштовхуючи його, потрібно діяти з невеликим прокручуванням, до досягнення забруднення. Головне − не сплутати проблемну область зі з'єднанням труб.

  3. Щоб усвідомити, що мета досягнута і немає влучання у поворот (на 90 градусів) або в стикування, необхідно здійснювати поступально-зворотні рухи з прокручуваннями. Досягнувши місця засмічення, сантехнічний трос починає протистояти обертовим рухам.

  4. Якщо при розв’язанні проблеми, чим прочистити каналізаційні труби, вибрано пристосування без наконечника або з кулькою, тоді потрібно постаратися пропхати пробку максимально далеко, подробивши її на частини. Переконатись у тому, що засмічення пробите можна лише наповнивши мережу водою.

  5. Якщо, щоб пробити каналізацію в приватних будинках, вибраний пристрій зі спіралеподібним наконечником, слід підчепити їм сміття та витягнути його назовні.

  6. Вдалося впоратися − інструмент витягають й вирішивши, чим промити каналізацію – кип'яченою водою або хімічними речовинами – приступають до остаточного знищення слідів засмічення.

При застосуванні троса, виготовленого у формі пружини, не треба допускати його перекручування. Тому що в цьому випадку він може заломитися або розміститися всередині трубопроводу по спіралі, а це не дозволить прочистити трубу каналізації. Тільки створить додаткові проблеми.


Чим і як прочистити каналізаційні труби в будинку у Львові дізнавайтеся на Kran.lviv, або викликайте майстра сантехніка від нас. Виконується прочистка каналізації усіма сучасними методами.