Для безпечного використання ванни всі сучасні пристрої оснащені спеціальним переливом, з'єднаним з випуском у єдину конструкцію. Система зливу-переливу для ванни – конструкція з об'єднаних патрубків, що запобігають переливанню води через край ванни в процесі наповнення та забезпечують її спуск у каналізацію після закінчення водних процедур. Випускаються такі їх види: традиційний злив, напівавтоматична та автоматична система. Розглянемо особливості конструкцій та принцип їх роботи.


Класичний злив ванної

Традиційна система є звичною багатьом конструкцією, яка складається зі зливного і переливного отворів, захищених сіткою. Для заповнення ванни слив затикається пробкою. Перевага такої системи зливу-переливу полягає у простоті конструкції: її легко встановлювати та розбирати у разі засмічення.

Ще один плюс − великий діаметр приймача переливу гарантовано запобігає переповненню ванни, навіть якщо вода набирається дуже інтенсивно. Зливна вирва також має великий діаметр, що забезпечує швидкий випуск у каналізацію значного об'єму води. До недоліків відносять простий дизайн, який не завжди гармоніює із сучасним ремонтом ванної кімнати.

Порядок встановлення зливу ванної наступний:

  1. Демонтаж старого пристрою, очищення місць, де часто накопичуються забруднення.
  2. Встановлення нижнього зливного патрубка. Для герметизації з'єднання використовується гумова прокладка.
  3. Установка патрубка переливу проводиться за схожою схемою.
  4. Приєднання сифона. Для ущільнення з'єднання патрубків використовується пластикова конусоподібна прокладка.
  5. З'єднання сифона та патрубка переливу здійснюється за допомогою гнучкого шлангу.
  6. Підключення сифона до каналізації здійснюється за допомогою гофрованої труби.

Порада! На усі гумові ущільнювачі для кращої герметизації рекомендується додатково нанести тонкий шар силіконового герметика.

Напівавтоматичний

Цей вид систем оснащується блоком ручного управління, встановленим на переливному отворі, Це − поворотна ручка, або кільце, яке приводить в дію регулювальний трос. Другий кінець троса пов'язаний зі зливною пробкою- клапаном, яка в залежності від положення ручки підіймається для зливу води або опускається для наповнення ванни.

До переваг даного пристрою належать можливість відкриття зливу без опускання руки у воду та різноманітність конструктивних рішень. Також до плюсів відносять сучасний та стильний дизайн.

З недоліків наголошують на тому факті, що отвори в пробці-клапані часто забиваються, знижуючи інтенсивність стоку води. Також при прийнятті душу при піднятій пробці є можливість пошкодити клапан, тому рекомендується вибирати міцні вироби.

Монтаж напівавтоматичної конструкції трохи відрізняється від установки звичайного сифона, тому що зливний патрубок, на якому встановлений підіймальний механізм для пробки, вже з'єднаний гнучкою трубою з переливним патрубком, на якому встановлений блок керування.

Також до цієї конструкції приєднаний трос, за допомогою якого відбувається підняття або опускання пробки-клапана зливу. Трос розташовується як усередині, і зовні переливної трубки.

Порядок встановлення наступний:

  1. До зливного патрубка приєднується сифон. На конструкції вже встановлені конусні прокладки, тому окремі елементи просто з'єднуються і рукою затягується гайка, що фіксує.
  2. Далі до сифона аналогічним чином приєднується відвідний патрубок.
  3. Далі зібраний сифон заводиться під ванну та підставляється під зливний отвір. Встановлюється прокладка типу «метелик», що виключає протікання та контакт металевих елементів із чашею ванни.
  4. За допомогою гвинта прикручуються захисні грати.
  5. Аналогічним чином приєднується переливний патрубок.
  6. На блок керування встановлюється поворотна ручка.
  7. Після цього до зливного патрубка приєднується пробка-клапан. Для її встановлення у гвинті, що фіксує, передбачений паз.
  8. Поворотом ручки перевіряється працездатність конструкції.

Основні поламання напівавтоматичної системи зливу та переливу:

  1. Механічні пошкодження пробки. Найчастіше потрібно замінити клапан, оскільки при викривленні штока пробка перестає щільно прилягати до свого посадкового місця і не перекриває злив.

  2. Обрив тросу. У процесі експлуатації трос, що управляє, зношується і переламується. Щоб його змінити, потрібно зняти декоративні кришки, розташовані на вузлах управління і встановити новий трос.

Для вибору та встановлення надійного зливу-переливу ванної у Львові викликайте майстра сантехніка від Kran.lviv.ua. Працюють професіонали. Надаємо послуги сантехніка у Львові та по області. Монтаж ванної, установка лічильників води, ремонт інсталяції, гідродинамічна прочистка каналізації, механічна прочистка каналізації, телеінспекція труб.