Під час ремонту ванної багато уваги приділяється вибору змішувача −, адже від цього залежить зручність щоденного користування ванною кімнатою. Сучасний будівельний ринок пропонує великий вибір цього сантехнічного обладнання як для раковини, так і для ванни з перемикачем на душ. Різноманітний дизайн надає можливість кожному вибрати змішувач для ванної у відповідному стилі: від класики та модерну до інших різноманітних стилів. У цій статті майстер сантехнік розповість, як вибрати змішувач для ванної кімнати.


Особливості виробів

Оскільки сучасність представляє пересічному покупцю широкий асортимент предметів сантехніки, людина може розгубитися від різноманіття. Вибір змішувачів повинен спиратися на такі характеристики, як матеріал, з якого він виготовлений, його конструкція, і, що важливо, зовнішній вигляд, оскільки кожен навіть найменший елемент просто зобов'язаний привабливо виглядати й бути частиною цілісної картини інтер'єру.

Десять-двадцять років тому вибір змішувача не викликав питань та незручностей у власника квартири. Все було значно простіше, ніж зараз: якщо в магазині завдяки щасливому випадку був змішувач, значить, саме його і купували, незалежно від якісних характеристик виробу. Найголовнішим було виконання ним головної функціональної ролі.

В наш час існує безліч різних варіацій даного продукту, що відрізняються один від одного матеріалом, фасоном і наявністю додаткових зручностей. Так, тепер можна вибрати змішувачі, які самостійно включають воду, коли в полі їх «зору» з'являються руки.

Також можна вибрати змішувач для ванни оригінального дизайну, що вписується у будь-який інтер'єр. Так, сенсорні хромовані продукти точно задовольняють вимогливий до інноваційних технологій стиль хай-тек у ванній, а вироби ніжних відтінків підходять для стилю Прованс.

Широкий список можливих матеріалів, з яких виготовлені конструкції, дає гарантію того, що змішувач не зазнає впливу іржі, бруду, плісняви та грибків.

Матеріали

Існує маса різновидів цієї продукції. Розглянемо види змішувачів за таким параметром, як матеріал. Адже він є основним чинником надійності, точної функціональності та гарантії тривалого терміну служби. Якщо треба вибрати змішувач для ванної цей фактор обов’язково враховується. Змішувачі можуть бути виготовлені з наступних матеріалів:

  1. Латунь. Це один із найвдаліших варіантів для змішувача. Матеріал досить міцний, довговічний (служить до десяти років) і не піддається впливу грибків, плісняви та іржі. Також виготовляють змішувач із бронзи. Характеристики її схожі на латунь. Відмінною рисою цього виробу є досить велика вага та чимала ціна.

    Нерідко виготовляють дешеві китайські змішувачі зі сплаву свинцю, а кінцевий продукт називають латунним змішувачем. Щоб вибрати змішувач для ванної, відрізнити підробку від оригіналу можна, зваживши обидва змішувачі в руках. Підробка значно легша.

    Крім цього, оригінальний продукт має помаранчевий відтінок, а підробка віддає у почервоніння. Тонкі свинцеві стінки дешевого виробу швидко піддаються руйнуванню внаслідок постійного впливу води, механічних пошкоджень та вологи.

    Зверніть увагу! Якщо треба вибрати змішувач для ванної, існує важливий момент − свинець досить токсичний. Навіть якщо ви не використовуєте воду, що пройшла через такий змішувач, для приймання всередину, ваша шкіра точно не подякує за вплив на неї забрудненої рідини.

  2. Легована сталь. У наш час сантехнічну продукцію не часто виготовляють із легованої сталі, оскільки прилади з неї недовговічні, і до того ж обходяться в кругленьку суму.

  3. Хромовані змішувачі відрізняються гарною стійкістю до механічних пошкоджень, високої температури, що забезпечує їх тривалий термін служби.

    На них не розвиваються колонії хвороботворних мікроорганізмів, вони не завдають жодної шкоди людського організму. Крім цих переваг, вироби з хрому добре вписуються в інтер'єр і виглядають дуже дорого.

  4. Вироби з нікелю з такими самими перевагами, як і хром. Вони несприйнятливі до агресивних умов довкілля та впливу іржі та грибків.

    Проте є недолік − можливість виникнення алергії через використання такого змішувача. Тому людям, чутливим до металів, варто обмежити контакт із нікелевими приладами, не перейматися тим, щоб вибрати змішувач для ванної з цього матеріалу.

  5. Змішувачі, вкриті емаллю, виглядають дуже оригінально, проте їхня довговічність викликає деякі сумніви. Покриття швидко тріскається та злазить через вплив вологи та теплої води.

  6. Нерідко пластик входить до складу елементів змішувача. Для того, щоб здешевити виріб, пластикові ручки та інші складові покривають шаром нікелю, алюмінію або хрому. Оригінальні пристрої можуть мати позолочені ручки, нутро яких складається з пластмаси.

    Звичайно, нерідко в процесі експлуатації покриття сповзає із пластику, оскільки повністю зчепитися металу з гладкою поверхнею не вдасться.

    Важливо! Змішувачі з пластиком, покритим хромом, довговічніші та безпечніші, на відміну від тієї ж емалі або нікелю, які інколи викликають алергічні реакції.

  7. Кераміка входить до складу лише деяких складових конструкції. Необхідно особливо уважно вибирати змішувач для ванної з цього матеріалу, оскільки довго прослужить лише якісна кераміка, дешеві аналоги тріскаються через вплив високих температур.

Треба вибрати змішувач для ванної у Львові – звертайтеся. Допоможемо. Монтаж ванни, установка джакузі, взагалі сантехнік у Львові – це до нас.