Питаннями гігієни переймалися ще наші предки. Вони купалися в дерев'яних бочках (переважно виготовлених з дуба), оскільки натуральний склад корисний організму людини. З розвитком технологій людство переходить на інші сантехнічні прилади – чавунні, сталеві, акрилові. Але дерев'яні ванни все одно користуються популярністю. Розповідаємо о цих традиційних виробах та о сучасних кварилових ваннах.


Дерев'яні ванни

Дерево, яке вважається зараз ексклюзивним матеріалом, під час зародження банних культур вважалося нормою при створенні ванн.

Можливість мати у ванній кімнаті рідкісні та стильні речі повністю компенсує деяку непрактичність та труднощі у догляді.

Виготовляють їх з породи дерева з високою стійкістю до вологи:

  • тикового,
  • махагоні,
  • венге,
  • модрини.

Тобто ті, що давно найбільше цінуються корабельними майстрами. Не дешеві та складні технології, якими ванни захищаються від негативних впливів вологи, є результатом розвитку оброблення корабельних та яхтових корпусів.

Особливий шик у збереженні дерева у первозданному вигляді. Плавні та обтічні, ці ванни створюються з гладко відполірованих та вкритих лаком фрагментів які дуже щільно прилягають один до одного. На виході отримується повністю цілісна структура.

Гарна фактура масивів є додатковим декоративним фактором. Ванни мають вигляд витончених човнів, чи яхт. Саме цю форму дуже полюбляють дизайнери. Такі ванни особливо підходять для ванної кімнати, витриманої у стилі ембієнт, дзен, або мінімалістичному.

Це не просто вишукане доповнення інтер'єру, вони концентрують увагу на собі та є основним стилі утворювальним предметом у приміщенні. Звичайно ці ванни розташовують посередині ванних кімнат. Часто використовується подіум.

Досить поширений вид – ванни з прямими кутами. Зроблені зі спеціальної фанери, або з масивів натурального дерева. Щоб людина почувала себе зручно всередині таких досить жорстких і глибоких прямокутних конструкції, туди облаштовується плавно вигнуте ложе із підголівником.

Такі ванни стильні. Зазвичай витримані у жорсткому мінімалізмі. Найчастіше перебувають у складі дизайнерських колекцій, у яких є також дерев'яні раковини, душові піддони, стінові панелі та аксесуари. Цим створюється абсолютно завершений простір ванної кімнати.

Поширений і ще один тип дерев'яних ванн, який відрізняється від сучасного дизайну. Прямі нащадки примітивних діжок та ванн, у яких протягом багатьох століть милося людство.

Технологічний процес отримання цих ванн одночасно простий та складний. Подібно до бочки, вони являють собою дно плюс борти зроблені з окремих дощок, які скріплюються між собою обручами з міді чи латуні. Точне припасування деталей одна до одної дозволяє досягти повної герметичності. Також використовуються герметики. Спосіб волого захисної обробки деревини подібний тому, що й у бочок.

Форма ванни цього типу кругла або овальна. Обумовлена особливостями виготовлення. Дерев'яні ванни настільки нагадують прообраз, що здаються гіпертрофованими барильцями. Створені за образом і подобою бочки такі ванни та купелі оснащуються гідро- та аеромасажем. Це додає ще більшої привабливості.

Кварилові ванни

Надійним матеріалом для ванн є кварил – кварцево акрилова суміш. Кварц підвищує міцність акрилу й можна обійтися без армування. Кварцові піщинки круглі й знаходяться в акрилових капсулах. Проміжок між піщинками заповнюється акрилом.

Кварилом зберігаються усі позитивні якості акрилу, але кварилові ванни робляться шляхом виливки. Заподіяти шкоду такій поверхні практично не можна − предмет, що випадково впаде на неї, не залишить ніяких слідів.

Ванни з кварила важчі акрилових, але легше чавунних. Завдяки твердості кварилових ванн в дизайні використовуються чітка лінія. Без зайвих вигинів, властивих звичайним гнутим пластмасам. Це суттєво при обкладанні ванни плиткою − мінімізуються шви.

Є ще один різновид – так звані мармурові ванни. Для їх виготовлення використовується мармурова крихта, поєднана з акриловими смолами.

Недоліки та переваги

Відчуття, що даруються водними процедурами у дерев'яних ваннах, ні з чим не порівняти. Ауру, випромінювану живим масивом, неможливо підроблювати чи імітувати.

При користуванні дерев'яною ванною існують досить жорсткі обмеження. У ній не дозволяється купати тварин. Обережно також слід вибирати косметичні засоби. Доглядати цінний виріб і чистити його обов’язково необхідно відповідно до вимог виробників.


Вибрати ванну правильну, зручну та довговічну не так складно. Зваживши всі плюси та мінуси, завжди знайдемо модель, яка задовольнить усім побажанням. Адже варіантів багато: чавунна або сталева; акрилова ванна; скляна, дерев’яна або мармурова; кварилова ванна. Але в будь-якому випадку краще звертатися до професіоналів. Kran.lviv завжди допоможе у цьому питанні. Потрібно вибрати, встановити ванну у Львові – телефонуйте.

Надаються щоденно також інші різноманітні послуги сантехніка: