Повітряно-водний вплив ванни з гідромасажем тонізує, знімає напруження, розслаблює, покращує самопочуття, а різноманітні добавки добре впливають на шкіру, налагоджують кровообіг. Отже, беззаперечно, якщо можливість є, потрібна установка джакузі. Але це досить складно, тому обов’язково викликайте фахівців з Kran.lviv.ua. Вони найкращі у такій справі у Львові.

У статті детально викладаються тонкощі підключення гідро масажної ванни до каналізації, водопроводу й електропостачання. Пропонуються корисні поради щодо догляду та грамотної експлуатації цього сантехнічного приладу.


Як вибрати джакузі

Вибір моделі гідро масажної ванни залежить від розмірів і форми приміщень, у яких вона повинна розташовуватися та експлуатуватися. Безпосередньо монтаж джакузі супроводжується деякими складнощами, а функціонування має певні нюанси:

  1. Не рекомендується встановлення ванни з гідромасажем у житлових квартирах багатоповерхівок. За технічними характеристиками будинку необхідно оцінити допустиму силу навантаження, яке доведеться витримувати підлозі. Навіть найлегший виріб, наповнений водою, може важити понад 800 кг, а це стає причиною обвалювання.
  2. Інколи щоб встановити джакузі доводиться об'єднувати туалет з ванною кімнатою.
  3. Форсунки чутливі до присутності заліза у рідині, тому важливо мати додаткові фільтрувальні елементи на гаряче і холодне водопостачання.
  4. Приймаючи водні процедури, користуватися милом не треба. Не потрібні гель та шампунь, взагалі пінні розчини, якими забиваються отвори. Тому, крім встановлення джакузі, у квартирі, щоб купатися, потрібна звична ванна.
  5. Монтаж ванни з гідромасажем відмінно вписується в заміську нерухомість. Її можна розмістити у закритому приміщенні, передбачивши для купання відокремлену кімнату. На прибудинкових терасах або біля дому.
  6. Важливо придбати модифікацію, пристосовану конкретно для вуличного облаштування.
  7. Перед купівлею гідро масажної ванної необхідно накреслити схему місця, в якому її планується розташовувати. На ній вказати розміри приміщення, а також розміщення водопровідних і електричних мереж. Залежно від цього здійснюємо вибір ванни й комплектувальних елементів.

Чаші джакузі за видами матеріалів:

  • чавунні,
  • з акрилу,
  • сталеві,
  • кам'яні.

Для встановлення джакузі у квартирах рекомендуються легкі прилади ‒ зі сталі чи акрилові. З чавуну та кам'яні моделі монтують виключно на міцних фундаментних основах, здатних витримувати майже тонну ваги. Емальовані чавунні й кам'яні гідромасажні ванни стійкі до хімічних впливів, фізичного навантаження. Немає деформації від великої ваги. Їх плюси ‒ тихо працюють, невелика теплова провідність. Це дозволяє на упродовж тривалого часу "мати" зручний для приймання процедур температурний режим.

Акрилові ванни найбільш популярні ‒ легкі та міцні. Відрізняються великим кольоровим різноманіттям, формами. Під час експлуатації на корпусі можуть утворюватися пошкодження, які усуваються поліруванням.

Виходячи з форми чаші поділяються на:

  • овального та кутового типу,
  • круглого,
  • прямокутники,
  • квадрати,
  • нестандартні.

Встановлення джакузі прямокутної та кутової форми ‒ ідеальний варіант для невеликого приміщення. Монтаж круглих і овальних гідромасажних ванн добре вписується у центр кімнати, потрібно мати значний простір. Квадратні й нестандартних форм моделі можна встановлювати під стінками.

Які види масажу забезпечить монтаж джакузі у Львові

Джакузі підтримують масаж:

  • водяний;
  • повітрям;
  • повітряно-водяний;
  • ультразвуковий;
  • синусоїдальний з пульсаційним.

Більша частина сьогоднішніх джакузі роблять водно-повітряні масажі ‒ з форсунок тиском подається вода з повітрям. Ультразвуковий масаж тіло не відчуває, але цілюща дія посилюється.

Форсунки розміщують у поперековій зоні. З боків, у районі спини, стегон та гомілок. Запускаються зразу комплексно всі, або пуск по черзі. Програмне забезпечення просунутих приладів налаштовує величину впливу, контролює час запускання окремих сопел.

Додатково:

  • підтримання хромо- і кольоротерапії;
  • наявність підголівників, сходинок, бортика, ручок, FM-приймача й інших допоміжних компонентів;
  • автоматизована дезінфекція;
  • комплект змішувачів.

Під час під’єднання гідро масажної ванної важливо правильно поєднати компоненти для ефективного використання вбудованих можливостей.

Конструкція і принцип роботи

Для встановлення джакузі важливо розбиратися в конструктивних особливостях й принципах роботи гідромасажної сантехніки.

Звичайний комплект технічного облаштування ванни має:

  • компресор (забірник);
  • помпу;
  • системи керування електронних або пневматичних типів;
  • форсунки;
  • мережу патрубків.

Дією помпи вода надходить у гідромасажну мережу, потрапляє у забірник і змішується з повітрям. Струмені йдуть у форсунки (від них залежатиме вид масажу), та під тиском заходять у ванну. До патрубків приєднується каналізаційний трубопровід.

Як додаткові елементи, в деяких конструкціях є:

  • дренажна система, завдяки їй вода циркулює безперебійно;
  • аудіо- чи відеоустановка;
  • вбудовані блоки для озоно -, арома- і хромотерапіі.

У системах джакузі зустрічаються додаткові сопла, які, якщо є бажання нескладно встановлювати у великих ваннах У цих випадках потрібна більш потужна помпа, яка купується окремо.

На ефективність пристрою впливають: кількість встановлених форсунок, їх конфігурація; яким чином розташовуються гідромасажні елементи.

Як встановити джакузі на вулиці

Власники приватного житла можуть встановлювати гідромасажні ванни на будинкових терасах, або на віддаленні. Вибираючи місця встановлення джакузі обов’язково звертати увагу не тільки на габаритність конструкції, і на величину майданчиків для входу і на здійснення технічного обслуговування.

Гідромасажну ванну потрібно встановлювати не ближче 150 см від котеджу і меж ділянки. Від повітряної лінії електромережі відстань ≥ 3 м, від панелей- спа ≥ 150 см.

До більшості варіантів вуличних моделей водопровід підводити не треба ‒ вода йде зі шланга і гріється в джакузній чаші.

Облаштування майданчика на встановлення джакузі

Вага наповненої рідиною ванни може досягти 1000 кг, тому, щоб не пошкодити її під час експлуатації, важливо поставити надійний фундамент.

Бетонний моноліт рахується самою міцною і надійною основою, це ‒ ідеальний варіант для встановлення гідромасажної ванни. Однак з таким рішенням не вийде переміщувати джакузі в інші місця.

Збірні плити сьогодні також підійдуть. З ними спрощується не тільки монтаж джакузі, але і процес розбирання конструкції. Важливо зробити правильний вибір оптимальної міцності панелей.

Якщо треба встановити джакузі на терасі, необхідно перевірити, як фундамент витримає її.

Грамотне підведення електричного живлення

Провід проводиться і над, і під землею. На його діаметр впливає відстань та граничне споживання струму. Використовується мідний кабель з нейлоновою ізоляцією.

Додатково встановлюється пристрій захисного відключення (ПЗВ) на 240 В і 50 А, або контур на 60 А для джакузі у яких багатоступенева помпа. Зрозуміло, що потрібна напруга більша, ніж стандарт у 220, тому в модуль електрокерування бажано поставити роз'єднувач.

Для підключення гідро масажної ванни важливо виділяти окремий контур. Під’єднання інших приладів не передбачати.

Грунтовна підготовка до застосування

До початку експлуатації джакузі треба зробити:

  • електропостачання відключити, впевнитися, що всі елементи на місці й закріплення надійне;
  • відчинити клапани для повітря;
  • чашу наповнити садовим шлангом, відрами;
  • електрифікувати;
  • включити підігрівання;
  • перевірити режими функціонування.

Після тестування гідромасажної ванни починається її використання за призначенням.

Установка джакузі в приміщенні

При монтажі гідромасажної ванни в закритих приміщеннях не забути дбати про наступне:

  • Повинно бути завершено оздоблювання стін, стелі, підлог.
  • На водяні трубопроводи заздалегідь встановити очищувальні фільтри. Якщо подавання води з обладнаної свердловини, додатково передбачається фільтр для механічного очищення.
  • У ванних кімнатах допускаються лише вбудовані розетки, обладнані заземленням. Під'єднуються через пристрій захисного відключення і мають четвертий рівень захисту. Якщо їх немає, електрику під'єднують мережевим кабелем, який прокладається через приміщення.
  • Важливо попіклуватися о місці, щоб розводити каналізацію та електромережі.
  • Попередньо слід переконатися, що є можливість встановити джакузі без руйнування дверних отворів. У приміщенні повинна бути вентиляція.

Розглянемо головні моменти встановлення і підключення компонентів джакузі:

Установити корпус ванни

Доки не закінчиться монтаж джакузі, щоб захистити її від пошкоджень, не рекомендують стягувати покриття з плівки. При переміщенні забороняється братися за елементи що стирчать ‒ патрубків, форсунок та інш. не торкатися. Можна тримати конструкцію тільки за сталевий корпус.

Встановлення джакузі здійснюють точно за горизонтом. Визначається будівельним рівнем з лазерним пристроєм, або іншим пристроєм. Регулюють підкручуванням ніжок, тому і на поверхні з нерівностями досягається горизонтальне положення корпусу.

Далі монтаж рами та кронштейна джакузі. Вони тримають чашу, без них вона прогинається. Велике число додаткових опор у комплектації доказує неміцність матеріалів конструкції.

Отвір для зливу розташовується не вище 0,1 м від підлоги, інакше для нього необхідна підставка.

Підключення джакузі до водопроводу, каналізаційної системи.

Мережа водопостачання повинна бути с тиском ≤ 5 атм. Якщо сумнівно, що система підтримає цей тиск, то додатково встановлюється редуктор.

У побуті вода без наявності домішок відносно рідко буває. Тому важливе встановлення фільтрів грубого (зі свердловин, відкритих водоймищ, джерел, криниць вода), і тонкого очищення.

Труби повинні розташовуватися на максимально близькій відстані від ванни. Таким чином, щоб до з'єднувальних вузлів не перекривався підхід. Злив каналізації ставиться діаметром 4-5 см, від долівки не вище 10 см.

Підключення кранів, змішувачів і водопостачання джакузі проводиться таким чином, як і під'єднання до звичайної ванної. Єдиний нюанс ‒ встановлення всередину, а не на стінку.

Система зливання-переливання напівавтомат. Клапан відкривають розташованою на отворі переливання ручкою.

Зливний отвір джакузі підключають гнучкою трубкою для рідини. Довжина вибирається з врахуванням можливого пересування ванни щодо стінок на 0,5 м.

Обов'язково забезпечується герметизація з'єднань, при потребі беруться прокладки. Каналізаційну трубу розташовують на стінах або долівці, але не вище 20 мм. Сифон джакузі з'єднують зі зливом гофрованою трубкою.

Вказані пункти виконані, впевнено приступаємо до встановлення гідро масажної ванни.

Після закінчення установки джакузі візуально оглядаються з'єднання, щоб переконатися у відсутності тріщин, впевнитися що стикування міцно зафіксовані.

Підключення гідромасажної ванни до електричних мереж.

Важливо пам'ятати, водою проводиться електрика, а санітарні вузли мають підвищену вологість.

Для під’єднання джакузі потрібні:

  • стандартного типу мережа напругою 220 В;
  • кабель живлення на 3 жили (розрахунок довжини індивідуально);
  • автоматичного типу вимикач;
  • ПЗВ;
  • заземлювальна система;
  • стабілізатор напруги;
  • електричні проводи, від 3 мм перетин.

Підключення до джакузі електрики ‒ важливий і відповідальний процес, адже вода проводить струм. Необхідно дотримуватися правил техніки безпеки. Потрібні знання, навички та досвід. Найкраще скористатися допомогою фахівців.

Для проведення електромонтажних робіт ділянку потрібно повністю знеструмити.

Розетка повинна знаходитися за межами ванної кімнати, а якщо вона в приміщенні, то повинна бути європейського зразка і відповідати вимогам електробезпеки ‒ обладнана заземленням, підключена до електричного щитка через автоматичний вимикач і запобіжний автомат.

Використовується трижильний кабель. Зазвичай жовті й зелені кольори означають заземлення, блакитний ‒ нуль, а червоний, коричневий, білий ‒ фазу. При приєднанні кабелю з проводкою джакузі заземлення з'єднують із заземленням, нуль ‒ з нулем, фазу ‒ з фазою.

Щоб конструкція не вийшла з ладу при нестабільній роботі мережі бажано встановлювати стабілізатор напруги.

Тестування встановлення джакузі, перевірка режимів.

Форсунки можна налаштувати за своїм вибором пультом керування, або спеціальним регулятором, який змінює інтенсивність подавання струменя, його напрямок.

Перед запуском джакузі наповнюється водою. Форсунки повинні покриватися рідиною. Після цього система запускається, перевіряється працездатність. Потім, перед зливанням води, джакузі відключають.

Після перевірки підключення всіх вузлів гідро масажної ванни до електрики, ніжки присвердлюють до підлоги, герметизуються шви між стінами.

Після встановлення простір під гідро масажною ванною закривають декоративними панелями, які йдуть в комплекті. Незакритими залишають лише ділянку у 2-3 см від підлоги для вентиляції.

Важливо не закладати борт керамічною плиткою, оскільки в разі необхідності, демонтаж неможливо буде провести без пошкодження облицювання.

Особливості експлуатації джакузі

Спочатку в чашу набирають воду, і тільки після цього запускають. Треба, щоб форсунки розташовувалися в воді, інакше насос може перегрітися, що призведе до його протіканню або виходу з ладу. Після запуску зазвичай налаштовують інтенсивність подавання струменя, регулюють сопла форсунок.

При експлуатації джакузі можна брати ароматичні речовини, есенції, що не утворюють піну. Допустиме нагрівання води ‒ до +50 градусів.

Важливо пам'ятати, що неправильна експлуатація ванни призведе до зламання.

Рекомендації щодо догляду та усуненню подряпин

Очищати акрилову ванну абразивними засобами, речовинами з хлором, кислотою й іншими агресивними компонентами, неприпустимо. Користуватися необхідно гельовидною очищувальною хімією, м'якими тканинами та губками.

Позбутися від усіх забруднень у соплах можна наступним чином:

  • чаша доверху заповнюється водою, мінімум 20 градусної температури;
  • додається оцтова (7%) або лимонна кислота;
  • для змішування води з добавками запускається помпа 10-20 секунд;
  • розчин зливається після 12 годин;
  • джакузі наповнюється, насос включається, ванна обполіскується, воду зливається.

Процедура проводиться щорічно 1-2 рази.

Мілкі подряпини прибираються дрібнозернистим наждачним папером. Наноситься автомобільна полірувальна паста. Шоб не утворювалася іржа, ванна насухо витирається сухими чистими лляними серветками.

Якщо не має вбудованої системи автоматичної дезінфекції, то щомісячно вона самостійно проводиться. Використовуються будь-які дезінфекційні засоби. Щоб даремно не витрачати воду, допускається її використання після гідромасажу.

Щоб дезінфікувати джакузі, її заповнюють так, щоб водою покривалися верхні форсунки. У ванну набирають розчин, що дезінфікує, згідно з інструкціями виробника. На 1-2 хвилини запускається насос, чекають 10-15 хвилин, зливається вода.

Далі необхідно знову набрати рідину для очищення чаші від залишків засобу.


Важливо! Щоб встановити джакузі у Львові звертайтеся до нас. Досвідчені майстри якісно та швидко виконають монтаж гідро масажної ванни.

Ознайомтеся, які послуги сантехніка пропонуємо.