Виконуємо пошук каналізаційної труби під землею у Львові.У статті розповідаємо як правильно шукати каналізацію.


Навіщо потрібно шукати місце розташування каналізаційної труби? Обстеження гідрологічної обстановки, зокрема і рівня підземних ґрунтових вод, проведені наприкінці 80-х минулого століття більшості великих промислових майданчиків України показали незвичайні результати. Відбулося різке піднесення рівня ґрунтової води в порівнянні з серединою століття. Багато заводів «стояли» буквально у воді навіть у Львові. Затоплювалися комунікаційні канали підприємств, підвали будівель та цехів, воду з яких доводилося відкачувати заводським, а іноді й міським пожежним командам. Але будувались вони не на болотах, а на гарантовано сухих землях. "Затоплення" сталося у 60-70-х роках. Причин цього процесу знайшли кілька:

  • безконтрольні витікання прямо в землю чистої питної води з водопровідних мереж підприємств;
  • непомічені прориви каналізаційних систем через руйнування бетонних колекторів;
  • відплив технологічної води через порушення виробничих процесів і недостатню увагу до них та багато інших причин.

Такі прориви та витоки, але в менших масштабах, ніж було раніше, відбуваються й у наші дні.

Тому пошук каналізації, різного роду трубопроводів – водопроводу, труб газового господарства, телефонних та електричних кабелів є актуальним сьогодні. І зараз, як і колись, теж іноді потрібно знайти каналізаційну трубу під землею.

Крім того, пошук комунікацій під землею ведеться у таких випадках:

  • потрібно будувати новий будинок, а схеми прокладання мереж підземних комунікацій втрачені або змінювалися, але відкориговані не були, тому потрібно знайти каналізаційну трубу під землею, провести відновлення планів прихованих мереж;
  • купили ділянку для будівництва в місті й необхідно прокласти нові комунікації, не пошкодивши наявні;
  • взимку через помилку проектувальника замерз і лопнув стічний колектор – треба робити ремонт, а де прорив на довжині кількох сотень метрів – невідомо;
  • каналізаційна труба великої довжини засмічена, і вичистити її не вдається.

Для швидкого усунення несправностей використовуються ефективні системи пошуку каналізації та сучасні матеріали для гарантованої ліквідації течій.

Наш сервіс допоможе вам знайти в землі каналізаційний колектор у Львові або звичайну каналізаційну трубу в межах Львівської області.

Можливі способи знайти каналізаційну трубу під землею

Наявні варіанти пошуку комунікаційних трубопроводів пропонується розділити на кілька груп: адміністративні та технічні методи.

Адміністративні

У колишні часи будівництво закінчувалося створенням та здаванням в архів комплекту документації на спорудження. Слід відвідати ці архіви. Насамперед це міські чи районні Водоканали. Можна знайти інформацію в Управліннях житловим господарством, об'єкти яких є в цьому районі. Там має бути документація та креслення прокладених водопровідних та каналізаційних мереж або окремих ділянок труб. З дозволу керівника підприємства зробити виписки чи скопіювати частину цих документів. У деяких випадках знайти каналізаційну трубу під землею допоможуть працівники цих контор, які колись прокладали мережі.

Вимірювальні або технічні методи

Цими технологіями користуються компанії, що спеціалізуються на пошуках трубопроводів, каналізаційних та/або водопровідних труб, газопровідних та інших комунікацій, розташованих передусім під шаром землі на різній глибині. Щоб знайти трубу під землею використовуються різні методики, засновані на відомих фізичних явищах:

  1. По знаходженню електромагнітного випромінювання, яке розповсюджується по трубі та в місці порушення її стабільної структури – одночасно з проривом стінки та витіканням води чи газу, йде й «протікання» електромагнітного випромінювання. Воно фіксується високочутливими приймачем або сканером, який часто називають трасо шукачем.

  2. Фіксацією акустичних явищ – звуків у трубах під час руху ними рідини. Фіксується звук від ударів по трубі, наприклад, молотком або спеціальним ударним пристроєм. Він завдає удари певної сили, які йдуть групами чи серіями та/або з певною частотою. Цей спосіб має деяке обмеження щодо визначення місцеперебування труби. Його застосовують на невеликих глибинах залягання трубопроводів, що не перевищують 2-3 м.

  3. Виявлення теплового випромінювання. Використовується тепловий перепад між трубою, яка підігрівається, наприклад, теплою водою, що протікає, і відносно холодним ґрунтом. Температура ґрунту зазвичай не перевищує десятка градусів. Цей варіант дає великі похибки й тому, щоб знайти каналізаційну трубу під землею застосовується не часто – зазвичай у холодну пору року, коли температура повітря і верхніх шарів землі не вище 14 – 16°C. Застосовуються безконтактні чи дистанційні термометри, або тепло визори. На екрані приладу-тепловизору різними відтінками кольору показуються ділянки з різницею в температурі у кілька градусів.

  4. Радіолокаційний метод чи радіофізичний. Трубопровід використовується як хвилевід для надвисокочастотного електромагнітного випромінювання. У його вільний кінець вводять торець випромінювального хвилеводу вимірювального приладу.

Прилад випромінює короткий імпульс електромагнітної енергії. Він рухається трубою і доходить до розриву, великої тріщини або її перетиску. Для електромагнітної хвилі ці дефекти є «неоднорідностями» середовища поширення, від яких імпульс відбивається і повертається назад.

На торці його приймає приймальний хвилевід та фіксує час повернення. Знаючи швидкість поширення в трубопроводі легко розрахувати відстань до неоднорідності. Але в трубопроводі можуть бути повороти, відгалуження, засувки, звуження або розширення внутрішнього діаметра хвилеводу. Усі вони зображуються на екрані-індикаторі.

Оператору потрібно не заплутатися у всіх цих «відгуках»-показах і виявити серед них лише інформативні, тобто ті що показують місце порушення цілісності трубопроводу. Завдання трохи спрощується, якщо під час запуску трубопроводу в експлуатацію зробили запис «картинки» справної труби. І від неї відштовхуються під час аналізу всіх нових відображень.

Складність навчання оператора правильному розшифруванню результатів вимірювань дуже велика, а отже, використовують цей метод не так часто і широко, як можна було б.

«Домашні» способи

Є і простіші й навіть зовсім незвичайні способи, щоб знайти каналізаційну трубу під землею. Можна розглянути такі:

  1. Археологічно-геологічний. У зоні передбачуваного знаходження трубопроводу поперек його осі риють канаву-шурф. Глибина до 0,5 – 08 м, ширина – щоб було зручно копати. Шурф обов'язково перетне місце порушення структури шарів ґрунту, яке неминуче при відкопуванні траншеї під трубопровід. Сліди у вигляді ґрунту іншого відтінку, або іншої структури. Заглибившись на знайденому «підозрілому» місці нижче за глибину промерзання ґрунту можна виявити шуканий трубопровід, наприклад, водопроводу. А потім починається копка вздовж знайденої труби...

  2. Зовсім незвичайна технологія пошуку – «лозохідницька». Вважається, що організм людини-«лозоходця» якимось чином відчуває об'єкт, що шукається, − трубопровід, та ще з пошкодженням його цілісності. «Шукач» бере в руки два зігнуті Г-подібні відрізки дроту. Довжина обох частин відрізка від 120-150 мм на ручці та до 200 або навіть 300 мм другої частини відрізка. Металом може бути сталь, мідь чи алюміній. Раніше це були два прути лози, кожен у вигляді роздоріжжя, звідки і пішла назва методу. Утримуючи в щільно стиснутих кулаках перед собою вертикальні частини відрізків дроту-«рамки», людина йде впоперек передбачуваної траси трубопроводу. Над трубою, заритою на глибині кількох метрів, горизонтальні частини «рамок» зійдуться разом.

  3. Ще один акустичний спосіб, щоб знайти каналізаційну трубу під землею. По відкритому кінці труби постукують молотком, а на поверхні ґрунту слухають ці удари медичним стетоскопом. Пересуваючись по поверхні, складають карту траси трубопроводу, заритого в ґрунті.

  4. Пошук каналізації по характерному запаху з колектору, що протікає. Можна пошукати оглядові колодязі, які розташовані один від одного за кілька десятків або сотень метрів. Відкривши кришку колодязя, побачите напрямок колектору. А також – звідки й куди течуть стоки, тобто напрямок їхнього руху.

Що пропонує «Кран.Львів»?

Сподіваємося, що зі статті стало зрозуміло, що знайти в товщі стін та/або на великій глибині в землі прокладені раніше комунікації дуже важливе, але не просте завдання. Воно вимагає:

  • багато часу;
  • специфічних знань та умінь;
  • наявність спеціалізованих вимірювальних приладів та/або індикаторів;
  • високих трудовитрат та багато іншого.

Ми:

  • знаємо правила роботи та вміємо вести пошук підземних та прихованих комунікацій та робимо це швидко та якісно.
  • можемо:
    • знайти у землі місця покладених трубопроводів – водопроводу та ін.;
    • виявити траси укладання кабелів енергетичної або телефонної мережі;
    • гарантовано знайти каналізаційну трубу під землею у Львові;
    • допомогти у відновленні схем прихованих комунікацій;
    • швидко знайти прориви та протікання в трубопроводах і усунути їх у найкоротший час.
    • працюємо цілодобово і готові виїхати за вашим дзвінком відразу ж.

Телефонуйте нам, якщо необхідно знайти каналізаційну трубу під землею у Львові та області. Крім того, надаємо широкий спектр сантехнічних послуг: від установки фільтра для води до установки джакузі, ремонту ванної кімнати (туалету) «під ключ».