Виконується хімічна чистка каналізаційних труб у Львові цілодобово. Як самостійний метод усунення засмічення, так і в якості складової гідродинамічного способу очищення каналізації. Дзвоніть щоденно у будь-який час. У статті розповідаємо о сфері застосування даного способу та про засоби, які застосовуються при прочищенні каналізаційних систем.


Що таке хімічна чистка труб

Хімічний метод промивання каналізаційної мережі, пов'язаний із реагентами для розкладання жирового відкладення й іншого бруду. Ці препарати розчинюють засмічення, або перетворюють у полу рідкий стан. Після цього мул і жир легко відходять від стінок і потоком води виводяться назовні.

Практично доведено, що така чистка каналізаційних труб позбавляє стіни трубопроводу від жиру та бруду. Після закінчення хімічного промивання труби знову стають чистими.

Де найчастіше використовується чистка каналізаційних труб хімічним способом? У побутових каналізаційних системах та при прочистках каналізації автомобільних мийок. До цього способу прочищення каналізаційних мереж вдаються, якщо труби забити не повністю.

Важливо. Порошкові та гранульовані засоби є більш отруйні, ніж рідкі. Не треба залишати їх у мережі на ніч, бережіть комунікації!

Які існують хімікати для чистки труб

Безліч препаратів для хімічного прочищення каналізації. Вони підрозділяються на:

  • лужні,
  • кислотні.

Перші засоби прекрасно розчиняють органічні речовини, мило, волосся і шерсть. Тому найчастіше застосовуються у ванній кімнаті та туалеті.

Другі використовують для прочищення каналізації на кухні. Всім відомо, що жир найкраще розчиняють кислоти.

За формою випуску хімічні препарати поділяються на:

  • рідкі,
  • сипучі,
  • гранульовані.

Рідкі засоби для чистки каналізаційних труб більш популярні. Діють швидше й ефективніше

Перед використанням необхідно уважно вивчити інструкцію по застосуванню, звернути увагу на термін придатності та з'ясувати, для очищення якої каналізації призначений засіб. Довіряйте тільки перевіреним виробникам.

Хімічний спосіб прочищення − простий, але не екологічний. Випари можуть спровокувати запалення дихальних шляхів, або алергічні захворювання, а кислоти забруднюють навколишнє середовище.

Алгоритм очищення каналізаційних труб

Перед тим як приступати до прочищення каналізації, необхідно встановити причину утворення пробки, її місцеперебування та походження. Далі слід з'ясувати з якого матеріалу виготовлені каналізаційні труби.

Для пластикових труб краще застосовувати рідкі та гель образної форми засоби. Препарати на кислотних основах добре підходять для жиру, а лужні розщеплюють органічні речовини, мило, волосся і шерсть.

Пам'ятайте! Чавунні трубопроводи треба берегти від небезпечних! кислих розчинів!

На підставі огляду підбирають найбільш ефективний і безпечний хімічний засіб:

  • його вносять у каналізаційні труби,
  • витримують необхідний час,
  • відкачують відходи,
  • утилізують,
  • промивають систему.

Хімічні речовини, необхідні для проведення прочищення каналізації

Використання хімічних речовин допомагає боротися з засміченням на ранньому етапі. На ньому відкладення у колекторі не перетворилися у глуху пробку, не набули міцності, мають пухку структуру. Тому розчин, який містить активний хімічний компонент, без особливих труднощів проникає всередину грязьових опадів.

Речовини для прочищення каналізаційних труб випускають промисловим способом, також їх можна приготувати самостійно, або застосувати народні засоби.

По агрегатному стану поділяються на:

  • Сухі. Порошок у пакетиках. Застосування під час чистки каналізаційних труб − просто висипати у зливний отвір і залишити на деякий час. Точний спосіб викладено в інструкції.
  • Рідкі (у вигляді гелю) − композиція на основі води з розчиненими хімічними компонентами. Розфасовка − скляна або пластикова тара. При використанні заливають у горловину стоку.

Поради: як виконується чистка каналізаційних труб хімічним способом

Кілька нюансів, які бажано знати:

  • Для підвищення ефекту очищення каналізаційної мережі необхідно прогріти сифон гарячою водою, − відкрити кран і випускати рідину тонким струменем протягом 5-10 хвилин. Зі шкільного курсу хімії: з підвищенням температури хімічні реакції прискорюються.
  • Чистка каналізаційних труб на кухні потребує лужного складу, − для нейтралізації та розчинення жирів. Умивальник і ванна − кислотного розчину, який успішно бореться з волоссям і залишками мила.
  • Зливний отвір необхідно ізолювати шматком щільної тканини.

Альтернатива промисловим засобам − прочистка каналізаційних труб домашніми засобами. Один з них, − содою і столовим оцтом.

Як почистити цими простими харчовими добавками чавунну, або пластикову магістраль? Досить просто:

  • нагріваємо колектор тонким струменем гарячої води;
  • засипаємо соду у горловину;
  • заливаємо столовий оцет (НЕ есенцію).

Про хід реакції прочищення каналізації свідчить шиплячий звук, виділення піни, підвищення температури.


Щоб чистка каналізаційних труб у Львові не доставляла неприємних проблем, звертайтеся до майстрів Kran.lviv.ua. Професіонали сантехніки швидко прибудуть за вказаною адресою й виконають прочистку каналізаційної системи. Застосовуємо усі методи: гідродинамічне промивання труб, механічне прочищення каналізації…

Наші послуги з прочистки каналізації