У санвузлах використовується сантехніка, ергономічна інсталяція або звичайний унітаз підлогового типу. Вибір між ними залежить від конкретних експлуатаційних умов, бажання власника квартири/заміського котеджу. Переваги та недоліки є й у підлогових, і приставних, і навісних моделей. Далі розкажемо о них, о деяких важливих нюансах, які треба знати, щоб вибрати потрібний унітаз.


Комплектація та технології встановлення унітаза

Перш ніж порівнювати сантехніку підвісного, підлогового та приставного методу установки, необхідно визначитися з термінологією та технологіями монтажу:

  • навісний (підвісний) унітаз – комплектується чашею сантехнічного приладу без змивного бачка, кріплення на вертикальну поверхню шпильками;

  • підлоговий унітаз – сьогодні має комплектацію компакт, оскільки змивний бачок кріпиться на майданчик у задній частині чаші сантехнічного виробу;

  • встановлення унітаза приставного – модель для підлоги, комплектація без змивного бачка, як у підвісної сантехніки;

  • кутовий унітаз – для прилягання до місця сполучення двох огороджувальних конструкцій у підлогових модифікаціях трикутну форму мають змивні бачки, у приставних і підвісних сама чаша має прямий кут;

  • інсталяція − вертикально орієнтована рамна конструкція з металевого профілю (підпори + перемички) для кріплення підвісної сантехніки; має вбудований змивний бачок, патрубки, коліна, відводи для підключення чаші до бачка і каналізації.

Інсталяція в перекладі з англійської мови вже означає установку. Тому назва рамної конструкції дуже невдала. Наприклад, вираз «установка інсталяції» дослівно виглядатиме, як «установка установки», що не має сенсу.

Так само безглуздо порівнювати інсталяції з бачками компакт-унітазів відкритого способу встановлення, приставними та підлоговими пристроями. Оскільки інсталяційні системи, по-перше, не є сантехнічними приладами, а служать для їхнього монтажу, по-друге, мають різноманітну комплектацію і конструкцію.

Наприклад, інсталяції біля підлогового унітаза можуть використовуватися для кріплення на них раковин, поручнів для людей з обмеженими можливостями.

Плюси та мінуси встановлення підвісних унітазів

Встановлення компактного навісного унітаза виконується для вирішення кількох завдань:

  • приховане розведення комунікацій, невидиме встановлення змивного бака унітаза;
  • полегшення розкладки підлогової/настінної плитки, вологого прибирання;
  • якісне покращення інтер'єру маленького туалету.

Ідеальної сантехніки не існує в принципі, тому встановлення унітаза підвісного має плюси та мінуси експлуатації. Основними недоліками є:

  • висока ціна;
  • низька ремонтопридатність – не самих комунікацій сантехніки, а загальних інженерних систем квартири, що залишаються всередині та позаду інсталяції (стояки ХВП, каналізації, ГВП, розведення труб);
  • складний монтаж унітаза в порівнянні з підлоговими, приставними моделями.

Позитивних моментів встановлення унітаза навісного має значно більше:

  • підвищення естетики сприйняття інтер'єру санвузла;
  • легкість прибирання в туалеті та миття самого приладу;
  • зниження кількості підрізування підлогового покриття, трудомісткості оздоблювальних робіт;
  • збільшення експлуатаційного ресурсу сантехніки;
  • економія робочого простору туалетної кімнати, сумісного санвузла.

Інженерні системи у вбиральні маскуються коробами, фальшивими панелями, не тільки при виборі навісної сантехніки, але і при використанні долівкових модифікацій. Доступ до колекторів теплої підлоги, запірної арматури, ревізії каналізації, приладів обліку витрати води забезпечується облаштуванням ревізійного люка.

При заміні стояка каналізації/водопроводу в будь-якому випадку доведеться демонтувати, що короб, фальш панель, що інсталяцію. Для заміни арматури всередині бачка, виробники передбачили великі розміри ревізійних люків, можливість швидкого вилучення/монтажу елементів цієї арматури.

Деякі майстри примудряються зробити розбірний короб.

Тому єдиним мінусом встановлення унітаза навісного з інсталяцією залишається висока відпускна ціна.

Згідно зі статистикою, традиційні унітази підлогового кріплення тріскаються, пошкоджуються від механічних навантажень в 7 разів частіше, ніж підвісні чаші сантехнічних приладів.

Це зумовлено фізичними законами:

  • на унітаз підлогового типу діють вертикальні сили, опорна площина велика, навіть незначні нерівності призводять до розкриття тріщин, розколювання;
  • у сантехнічних приладах підвісного способу кріплення вертикальні навантаження перерозподіляються на бічну раму.

Виробники випробовують підвісні унітази та інсталяції для їх монтажу на статичне навантаження 600 кг. Сюди входить вага самої інсталяції, бачка та унітазу, але й для користувача залишається 200 – 300 кг із запасом. Тому, якщо не стрибати на верхньому обідку такого приладу ногами, він гарантовано прослужить довше 50 років.

Таким чином у статті розглянули переваги та недоліки встановлення унітаза підвісного. У наступному матеріалі розкриємо тему підлогових приладів.

Пропонуємо встановлення унітаза у Львові за доступною ціною. Телефонуйте. Гарантується висока якість роботи. Також виконуємо різноманітні сантехнічні роботи: прочистка каналізації,відеодіагностика каналізаційних труб, монтаж ванн, заміна батареї опалення та багато інших.